Busem do Niemiec – cel: Monachium!

tanie przewozy do Niemiec
Monachium, stolica Bawarii i jedno z największych miast Niemiec, to cel podróży tysięcy turystów z całego świata. Dzięki wielu zabytkom i ciekawym miejscom miasto ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji turystycznych. Co warto zobaczyć, będąc w Monachium?

Siegestor

Łuk tryumfalny powstały w 1852 roku jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc Monachium. Brama Zwycięstwa pierwotnie była dedykowana bawarskiej armii. Łuk został odnowiony po uszkodzeniach, jakich doznał w trakcie II wojny światowej.

Propyleje i Gliptoteka

Jeśli chcemy przez chwilę poczuć się jak w Grecji, udajmy się na Königsplatz, gdzie znajduje się monumentalna budowla projektu Leo von Klenze. Obok znajdziemy także Muzeum Rzeźby Antycznej, czyli Gliptotekę, gdzie zgromadzone są m.in. zbiory sztuki greckiej i egipskiej.

Plac Mariacki

Wokół Marienplatz ulokowane się najważniejsze zabytki Monachium. Na zwiedzających czeka tu mnóstwo atrakcji, m.in. Stary i Nowy Ratusz oraz Kolumna Maryjna. Codziennie o 11:00 i 12:00 turyści zbierają się pod ratuszem, by obejrzeć taniec bednarzy (Schäfflertanz), którego tradycja sięga aż XVI wieku i powstała w celu uczczenia zakończenia epidemii dżumy.

Hofbräuhaus München

Słynna bawarska piwiarnia, w której skosztujemy również niemieckich specjałów, powinna znaleźć się na mapie każdego miłośnika piwa. Gościom towarzyszy zespół muzyczny, a kelnerki ubrane są oczywiście w tradycyjne bawarskie stroje.

Stadion Allianz Arena FC Bayern München

Miłośnicy Roberta Lewandowskiego nie przegapią możliwości zwiedzenia stadionu, na którym gra słynny Polak. Wycieczka dla dorosłych trwa ok. godziny i obejmuje także zwiedzanie szatni i przejście przez tunel dla graczy. Natomiast dzieci mogą wziąć udział w specjalnej konferencji prasowej oraz poćwiczyć strzelanie goli.

Zachęcony? ExpressBuss bezpiecznie i komfortowo zawiezie Cię do stolicy Bawarii, w której czekają te wyjątkowe atrakcje. Nasze busy do Niemiec odjeżdżają codziennie, dlatego już dziś zarezerwuj miejsce i ciesz się wyjątkową wycieczką do Monachium!

Call Now ButtonZadzwoń teraz