Praca w Niemczech: dla kogo?

busy do niemiec
Praca w Niemczech kojarzy się wielu osobom w zły sposób, zwłaszcza ze względu na historyczną przeszłość Polski i Niemiec. Skojarzenia nie powinny się jednak przekładać na wybór destynacji zarobkowej, ponieważ wzajemna niechęć tych narodów to mit. Polacy bardzo dobrze odnajdują się w pracy na ternie Niemiec, zwłaszcza ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo tego kraju. Praca w Niemczech jest więc dla osób, które chcą często wracać do Polski lub odwiedzać rodzinę. Poza tym poszukuje się tam wielu osób na różne stanowiska – od prac sezonowych, aż po dobrze wykształconych inżynierów. Ogromnym plusem wyjazdu do Niemiec w celach zarobkowych jest również fakt, iż Polacy nie muszą ubiegać się o żadne pozwolenia na pracę, a warunki ich pracy są takie same jak rodowitych Niemców.

Wysokie zarobki w Niemczech: mit czy rzeczywistość?

Powszechna opinia o zarobkach w Niemczech jest raczej dobra. Duże stawki w przypadku tego kraju są faktem. Pracując w Niemczech zarobisz minimum 8,5 euro za godzinę – jeśli więc zdecydujesz się na wyjazd, przywieziesz ze sobą sporą sumę pieniędzy. Najczęściej oferowanymi miejscami pracy są prace sezonowe, a wśród nich popularnością cieszą się zbiory na plantacjach szparagów i praca w budownictwie (zakładanie instalacji elektrycznych, wykańczanie wnętrz). Pamiętaj jednak, że każda z wyżej wymienionych prac jest dostępna najczęściej wiosną i latem, w sezonie wakacyjnym. Warto więc szukać pracy w Niemczech od maja do września. Duża liczba niemieckich pracodawców działa w ramach europejskiej sieci EURES. To inicjatywa Unii Europejskiej, zwiększająca szanse na funkcjonowanie otwartego rynku pracy. Jeśli więc chciałbyś wyjechać do Niemiec w celu podjęcia zatrudnienia, możesz skierować swoją uwagę właśnie na strony internetowe z ofertami w ramach EURES.

Jak się tam dostać? Transport do Niemiec

Wiele osób, jadąc do Niemiec decyduje się na podróż samochodem, uzasadniając swój wybór tym, że wcale nie jest to tak wielka odległość. To błąd, który może przysporzyć nam wiele frustracji i kosztów. Jeśli chcesz, aby to przyjaciel czy ktoś z rodziny zawiózł cię do Niemiec, musisz zapłacić za paliwo również w drodze powrotnej. Trasa jest dość długa, więc w podróży samochodem kierowca nie wypocznie przed czekającymi go wyzwaniami. Najlepszym pomysłem jest więc postawienie na inną formę transportu: zorganizowane busy do Niemiec. To komfortowy sposób podróży, który nie wymaga wielu formalności i zachodu, a dodatkowo jest tańszy niż przelot samolotem czy przejazd własnym samochodem z opłatami za paliwo czy autostrady. Busy Niemcy – Polska to standardowe połączenie przewoźników, a dzięki ich regularności można łatwo zaplanować wyjazd z dużym wyprzedzeniem.

Call Now ButtonZadzwoń teraz