Turysto! A może stolica Belgii?

busy do belgii
Bruksela, stolica Belgii i Unii Europejskiej, jest celem podróży wielu turystów z Polski i świata. Ilość atrakcji turystycznych jest ogromna – w tym miejscu po prostu nie można się nudzić! Bruksela to raj dla ciekawych świata, wyruszmy więc w podróż po jej najbardziej interesujących miejscach.

Wielki Plac

Grand-Place jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc. Zdumiewa szczególnie latem, kiedy można podziwiać ogromny kwiatowy dywan. W budynku Ratuszu mieści się obecnie Muzeum Miejskie. Wielki Plac został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Królewskie Muzea Sztuk Pięknych

Miłośnicy sztuki mają do dyspozycji 4 Królewskie Muzea: Muzeum Sztuki Dawnej, Nowoczesnej, Antoine Wiertza i Constantina Meuniera. Znajdziemy w nich prace takich twórców jak: Bosch, Van Dyck, Memling, Rubens, Monet, Picasso, Chagall, i wielu innych.

Belgijskie Centrum Komiksu

Świetne miejsce na wycieczkę z dziećmi, które nie przepadają za sztuką klasyczną. Lucky Luke, Tintin i Smerfy zachwycą zarówno małych, jak i większych miłośników rysunków. Znajdziemy tu również bibliotekę, mającą w swoich zbiorach ponad 3000 komiksów w 36 językach.

Królewskie Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej

Miłośnicy militariów poczują się tutaj jak w domu. Mundury, zbroje, broń i pojazdy wojskowe znajdują się na każdym rogu. Dziesięć wieków historii w jednym miejscu.

Muzeum Instrumentów Muzycznych

W belgijskim Muzeum znajdziemy instrumenty z różnych stron świata i z wielu epok. Największą atrakcją jest możliwość posłuchania brzmienia każdego z nich dzięki odtwarzaczowi, który dostajemy, wchodząc do Muzeum.

Parlament Europejski

Będąc w Brukseli, nie można pominąć zwiedzania budynku Parlamentu Europejskiego. Każdy turysta otrzymuje multimedialny przewodnik dostępny w wielu językach, a dzięki ekranom multimedialnym nasza podróż będzie dokładnie zorganizowana.

Wycieczka zaplanowana? Spakuj więc plecak i w drogę! Nasze busy do Belgii komfortowo i bezpiecznie przewiozą Cię do stolicy Unii Europejskiej – nie musisz więc martwić się o organizację podróży.

Call Now ButtonZadzwoń teraz