Holandia na weekend i na wakacje

Holandia to kraj, który ma wiele do zaoferowania turystom. Największe miasta tego kraju to swoiste centra kultury, w których sztuka dawna króluje na równi ze sztuką awangardową. Najlepsze pory roku do odwiedzenia Holandii to wiosna i jesień. Dlaczego? Wiosną będziesz mógł być świadkiem kwitnących pól tulipanów, a jesienią zachwycisz się malowniczymi uliczkami, mokrymi od mżawki i połyskującymi w świetle latarń. Z całą pewnością warto również odwiedzić stolicę tego kraju, czyli Amsterdam!

Co warto zobaczyć w Amsterdamie?

Jeśli wybierasz się do Holandii, koniecznie zatrzymaj się w Amsterdamie. Fani poruszania się pojazdami na dwóch kółkach będą czuli się jak w raju: infrastruktura ścieżek rowerowych oraz liczne wypożyczalnie jednośladów skutecznie zachęcają do aktywnego wypoczynku i poznawania miasta. Miłośnicy sztuki będą mogli odwiedzić wiele muzeów, na czele z tymi, w których podziwiać można dzieła holenderskich mistrzów pędzla i płótna. Atrakcję samą w sobie stanowią również długie spacery, bowiem Amsterdam to miasto poprzecinane wieloma kanałami – niektórzy turyści określają to miasto mianem „drugiej Wenecji”. Amsterdamskie perełki architektoniczne to z kolei przede wszystkim plac Dam, w obrębie którego możemy zwiedzić zarówno Pałac Królewski, jak i słynne muzeum figur woskowych Madame Tussaud. Warto także zobaczyć majestatyczny Westerkerk, czyli amsterdamski kościół posiadający najwyższą wierzę w mieście.

Jak dostać się do Amsterdamu?

Bilety lotnicze do Amsterdamu zazwyczaj są bardzo drogie, co skutecznie zniechęca turystów do podróży w tamtym kierunku. Wyjazd samochodem również nie jest najlepszym pomysłem – opłaty za parking są niezwykle wysokie, a mandaty w stolicy Holandii nie należą do najtańszych (przepisy są bardzo restrykcyjne, więc łatwo jest dostać mandat – to ze względu na rozwinięty ruch rowerowy). Idealnym rozwiązaniem są więc zorganizowane przewozy do Holandii, zazwyczaj uskuteczniane z wykorzystaniem komfortowych busów. Busy Holandia – Polska to dobry pomysł, jeśli podróżujecie z grupą przyjaciół (można umówić się na zajęcie całego pojazdu) lub z rodziną i dziećmi, które potrzebują specjalnych warunków – dużej ilości miejsca, bliskości rodziców. Busy Polska – Holandia to także minimum formalności i maksimum satysfakcji. Ich trasy są regularne, co pozwala zaplanować wyjazd z dużym wyprzedzeniem. Nie trzeba też martwić się o koszty paliwa, winiet, czy o karty pokładowe i inne dokumenty. Takie przejazdy to prosty i tani sposób na komfortowe podróżowanie!
busy do holandii

Call Now ButtonZadzwoń teraz