Niemcy turystycznym okiem

busy do Niemiec
Niemcy to popularny kierunek podróży nie tylko dla miłośników historii, ale również dla osób, które są zaciekawione codziennym życiem naszych zachodnich sąsiadów. Kraj ten oferuje bardzo wiele atrakcji turystycznych – zarówno tych architektonicznych, jak i kulinarnych. Jeśli planujesz wizytę w Niemczech, zacznij zwiedzanie od stolicy – Berlina!

Berlin: co warto w nim zobaczyć?

Jeśli już znajdziesz się w stolicy Niemiec, koniecznie zobacz zabytki, które każdy turysta po prostu musi poznać. Są nimi oczywiście historyczny Mur Berliński, symbol upadku komunizmu oraz Brama Brandenburska, wybudowana w XVI wieku. Zabytki te robią największe wrażenie po zmroku, kiedy są oświetlone specjalnymi instalacjami i blaskiem ulicznych latarń. Jeśli pragniesz zobaczyć prawdziwe życie Berlińczyków, koniecznie musisz odwiedzić dwie dzielnice. Pierwsza z nich to Charlottenburg, obfitująca w niedrogie knajpki z prostym i sycącym jedzeniem, które wieczorami zapełniają się, by karmić gości aż do późnych godzin nocnych. Druga dzielnica, do której warto zajrzeć to Kreuzberg – obszar działalności artystów ulicznych, ozdabiających mury oryginalnym graffiti. Oczywiście w międzyczasie musisz posilić się tradycyjnym wurstem, czyli kiełbasą podawaną w bułce z musztardą na jednym z ulicznych straganików.

Komfortowa podróż do Berlina – jaki środek transportu wybrać?

Jeśli wybierasz się do Berlina w celach turystycznych i masz zaplanowaną konkretną datę wyjazdu, najlepszą opcją jest zainteresowanie się ofertą obejmującą busy Polska – Niemcy. To najbardziej trafny wybór z wielu względów: jest tani, podróż przebiega w komfortowych warunkach, nie trzeba martwić się o tankowanie, dodatkowe opłaty postojowe lub na autostradach czy o karty pokładowe, jak w przypadku podróży samolotem. Przewozy Polska – Niemcy mają zazwyczaj określone dni wyjazdów i przyjazdów, a także regularne godziny, dzięki czemu szczegółowo można zaplanować podróż bez stresującego pilnowania cen biletów lotniczych czy proszenia szefa o urlop w terminie, kiedy ceny przelotów okazały się najbardziej atrakcyjne.

Call Now ButtonZadzwoń teraz