Popularna destynacja pracownicza: Holandia

Polacy coraz częściej wyjeżdżają w celach zarobkowych do Holandii. Dlaczego wybierają ten kierunek, skoro, wydawać by się mogło, to Wielka Brytania jest najbardziej przyjazna imigrantom? Powodów jest kilka, z których najważniejsze to: brak problemów z barierą językową (w Holandii bardzo wiele osób mówi po angielsku – panuje powszechne przekonanie, że jest on „nieformalnym” językiem urzędowym), a ponadto minimalna stawka godzinowa jest bardzo wysoka.

Korzyści pracy w Holandii

Warto pamiętać o tym, iż wymierne korzyści finansowe z pracy w Holandii pozyskają osoby po 23 roku życia. Dlaczego? To właśnie te osoby mają zapewnioną najwyższą stawkę godzinową, która wynosi około 9,5 euro. Niestety, osoby w wieku 18-23 zarobią tylko połowę tej kwoty, dlatego jeśli chcesz pracować w Holandii, wybierz się tam po ukończeniu 23 roku życia. Jak znaleźć pracę w Holandii? Polakom będzie wyjątkowo łatwo, ponieważ holenderscy pracodawcy chętnie przystępują do sieci EURES, która integruje środowisko pracownicze w ramach granic Unii Europejskiej. Szukaj więc ofert na rządowych stronach wymienionej sieci, a także na stronach internetowych holenderskich gazet, które również tam umieszczają ogłoszenia o wolnych miejscach pracy. Pamiętaj, że najwyższe zarobki dla imigrantów kształtują się podczas trwania prac sezonowych, szczególnie w trakcie okresu wakacyjnego. Co załatwić po przyjeździe? Pamiętaj, aby jak najszybciej wyrobić sobie odpowiednik naszego numeru PESEL, czyli holenderski numer BSN. To właśnie posiadanie tego numeru pozwoli nam załatwić wszystkie formalności, uwiarygodni naszą osobę dla potencjalnych pracodawców i zapewni pomoc w nagłych wypadkach.

Jak dostać się do pracy w Holandii?

Wiele osób chcących podjąć zatrudnienie w Holandii zastanawia się, jak się tam dostać. Samolot nie jest najlepszą opcją – nie ma się pewności, że w danym okresie pojawią się bilety w atrakcyjnych cenach (ponadto przeloty do Amsterdamu są z reguły bardzo drogie). Najlepszym rozwiązaniem są więc zorganizowane busy do Holandii. To komfortowy sposób podróży, a także tańszy niż przelot samolotem. Bus Holandia – Polska w ramach działalności firm transportowych wyrusza zazwyczaj o tych samych porach w określone dni, łatwo można więc zaplanować wyjazd z wyprzedzeniem. Gwarancją bezpieczeństwa, minimalnej ilości formalności i komfortu są właśnie busy – Holandia jest znacznie oddalona od Polski, ważnym jest więc, aby podróżować w dobrych warunkach, szczególnie wtedy, gdy jedzie się w celu podjęcia zatrudnienia.
busy do Holandii

Call Now ButtonZadzwoń teraz