Praca za granicą: niedoceniana Belgia

Obecnie wielu Polaków wyjeżdża za granicę w celach zarobkowych. Najpopularniejsze kierunki takich wyjazdów to oczywiście Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy czy Holandia. Niewiele osób jednak wie, że bardzo korzystną opcją (zarówno pod względem finansowym, jak i socjalnym) jest praca w… Belgii! To kraj, który oferuje wiele ciekawych możliwości nie tylko turystom, ale również pracownikom.

Praca w Belgii – bariera językowa i korzyści finansowe

Belgia nie jest popularnym kierunkiem wyjazdów zarobkowych. Najważniejszą barierą jest tam bowiem język. W Belgii funkcjonują aż trzy języki urzędowe (w zależności od regionu): francuski, niderlandzki i angielski. Taki stan rzeczy skutecznie odstrasza potencjalnych pracowników – obawiają się, że nie sprostają barierze językowej. Jeśli jednak chcesz spróbować w Belgii pracy sezonowej – nie wahaj się! Pracodawcy oferujący zatrudnienie krótkotrwałe zazwyczaj władają angielskim, bowiem zdają sobie sprawę, że najwięcej osób do prac sezonowych przyjeżdża właśnie zza granicy. Jaki jest największy plus pracy w Belgii? To oczywiście wynagrodzenie, którego minimalna wysokość w tym kraju to ok. 1500 euro miesięcznie. Jest to kwota, która zapewni ci godne warunki utrzymania w Belgii przy znaczącym zarobku, który przywieziesz do Polski. Najbardziej opłacalne w Belgii są właśnie prace sezonowe – jeśli zastanawiasz się nad stałą pracą, musisz wiedzieć, że podatek dochodowy wynosi tam ok. 25%.

Praca w Belgii – formalności

Jeśli chcesz zatrudnić się w Belgii do prac sezonowych, trwających zazwyczaj do 3 miesięcy, musisz wystąpić o tymczasową kartę pobytu i odpowiednik naszego numeru PESEL (obowiązek ten nie dotyczy turystów). Jeśli chcemy pracować dłużej niż 3 miesiące, prócz starań o wyżej wspomniane dokumenty, musimy również udowodnić, że mamy się za co utrzymać (np. przedstawiamy umowę o pracę). Warto wiedzieć, że w Belgii obowiązują również ustne umowy o pracę.

Jak się tam dostać? Czy busy do Belgii to dobry pomysł?

Przed rozpoczęciem pracy za granica przyjdzie się nam zmierzyć z problemem transportu. Bilety lotnicze są bardzo drogie, nie zawsze też mamy czas, aby polować na promocje. Najlepszym rozwiązaniem są więc busy do Belgii. To komfortowy sposób podróży, którego cena nie ulega zmianie. Przy minimum formalności, które praktycznie nie mają racji bytu podczas podróży busem, możemy być maksymalnie usatysfakcjonowani z wygodnego, a zarazem szybkiego transportu.
busy do Belgii

Call Now ButtonZadzwoń teraz